וועדת פניות הציבור בכנסת – עו"ד מנגל על מחדלי הפיקוח וחוסר שקיפותו של המוסד לביטוח לאומי

דיון בועדת פניות הציבור בכנסת

בכנסת – מתוך דיון בועדת פניות הציבור בכנסת שיזמה עו"ד מנגל על מחדלי הפיקוח וחוסר שקיפותה של המועצה העליונה של המוסד לביטוח לאומי – 19.12.2011

ציבור המעסיקים יוצג בדיון ע”י עו”ד יפית מנגל, שחיזקה את דברי הח”כים ואמרה: ” אין פיקוח על הביטוח הלאומי. מערכת שגובה מאות מיליוני ₪ אינה מוכנה למסור דיווח.
היו”ר אזולאי דרש עוד מהשר כחלון, ”לפעול בדחיפות להקמת אתר אינטרנט למועצת הביטוח הלאומי ולפרסם דרכי התקשרות עימה, על-מנת לאפשר לציבור להעלות בפניה את טענותיו.
יוזמת הדיון, ח”כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ` (קדימה), הודיעה שבכוונתה ”לקדם רפורמה בביטוח הלאומי ובראש וראשונה בגוף העליון שלה; המועצה על 56 חבריה”….. חוקים הקשורים בביטוח הלאומי אינם נאכפים והנהלת המוסד, שאינה מעוניינת בפיקוח, עושה כל שביכולתה על-מנת להעלים את המועצה. בכך הופך הביטוח הלאומי למדינה בתוך מדינה.
ח”כ אורי מקלב (יהדות התורה): ”נקודת המוצא של הביטוח הלאומי היא איך למנוע מהמבוטחים מלממש את זכויותיהם ע”י התשתם בביורוקרטיה אינסופית, כאשר אין כל פיקוח עקב אי תפקוד המועצה העליונה”.
עוד ציטוט מאותו דיון: כועסת גם עו"ד יפית מנגל, שמייצגת מול המוסד את המעסיקים. "חלקם", היא אומרת,  "מוותרים על תביעות של מיליונים כדי לא להסתבך עם המוסד". ויש לה גם טענות קשות, ספציפיות, שמיות, על פלילים של ממש. על תצהירים שקריים ואיומים. הרבה מעסיקים, היא אומרת, פוחדים מהמוסד פחד מוות.

השאר תגובה

כלי נגישות